Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Aktualności

Nadanie róży imienia - KSIĘŻNA HELENA RADZIWIŁŁOWA

28-06-2021
W najbliższą sobotę 3 lipca o godz. 11.00, w dawnym amfiteatrze nieborowskim (przy domku ogrodnika) odbędzie się uroczysty chrzest róży i nadanie jej imienia "Księżna Helena Radziwiłłowa".
 
Każda rezydencja z zabytkowym ogrodem marzy o posiadaniu własnego gatunku kwiatu, który podkreśli indywidualny charakter miejsca. Naszą ideą było powołanie do życia nowego gatunku róży, która upamiętnić ma postać księżnej Heleny Radziwiłłowej, założycielki wspaniałego ogrodu w Arkadii. Wybór ten nie jest przypadkowy, róża była dla Heleny wyjątkowym kwiatem. Wplatana misternie we włosy księżnej podkreślała jej urodę. Po śmierci najmłodszej córki Róży, stała się symbolem przemijania i nostalgii.
W najbliższą sobotę 3 lipca o godzinie 11.00 będziemy celebrować uroczystość nadania imienia róży „Księżna Helena Radziwiłłowa”. Słodki zapach kwiatu unoszący się wśród zmysłowych i tajemniczych zaułków, będzie przypominał o księżnej.
 
Wydarzeniu towarzyszyć będzie pokaz mody historycznej ARYSTOKRATYCZNE RÓŻE, przygotowany przez Fundację Nomina Rosae Ogród Kultury Dawnej.