Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Wakacje w muzeum

Zapraszamy do udziału w warsztatach muzealnych

 
02.07.2017 godz. 10:15 
W świecie bajek– WARSZTATY CERAMICZNE, zapraszamy dzieci od 8 lat i dorosłych;
Podczas zajęć poznamy unikatową książkę ze zbiorów nieborowskiej biblioteki: XIX-wieczne wydanie Bajek La Fontaine’a z przepięknymi ilustracjami Gustave’a Doré. Grafiki te były chętnie kopiowane przez artystów zdobiących majolikowe wyroby z nieborowskiej Manufaktury. Uczestnicy zajęć samodzielnie pomalują kafle inspirowane utworami La Fontaine’a.
Pomalowane przedmioty po wypaleniu w piecu ceramicznym odebrać będzie można w umówionym późniejszym terminie.
Muzeum nie zapewnia transportu i wysyłki wykonanych przedmiotów.
czas: 1,5 h
cena: 15 zł/os
 
15.07.2017 godz. 10:15 
Five o clock- czyli herbatka u rodziny książęcej, zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat;
Jeżeli ważna osoba zaprosi Was do swojego domu, czy będziecie umieli się zachować zgodnie z etykietą i zaprezentować Wasze nienaganne maniery? W Pałacu arystokratów w Nieborowie, na przestrzeni wieków przestrzegano zasady obowiązujące nawet przy piciu herbaty. Proponowane przez nas zajęcia mają na celu przybliżenie wciąż żywych norm odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach.
czas: 2 h
cena: 15 zł/os
 
29.07.2017, godz. 10:15
Studia rysunkowe i malarskie nad roślinami wg starych wzorników, bez ograniczeń wiekowych;
Od wieków rysunek stanowi fundament kształcenia artystów i podstawę twórczej praktyki. Podczas warsztatów sprawdzimy spróbujemy odwzorować naturalne kształty kwiatów i roślin ozdobnych, bazując na dawnych rycinach. Omówimy zagadnienia dotyczące kształtowania formy, faktury oraz posługiwania się światłocieniem.
Naśladownictwo rysunków starych – historycznych inwentarzy roślin. Rysunki wykonywane tuszem, sepią, akwarelą, piórkiem bądź ołówkiem podbarwiane i kolorowane akwarelą, bądź kredkami wodnymi. Możliwe alternatywnie rozwiązania i przykłady modnych w dzisiejszych czasach rysunków antystresowych (warsztaty rysunkowe dla opornych).
Warsztaty odbędą się przy współudziale studentów ASP, okolicznych artystów plastyków, nauczycieli plastyki.
czas: 2-3 - godzinne.
cena: 15 zł/os
 
12.08.2017, godz. 10:15
Czy pałac w Nieborowie jest z papieru? zapraszamy dzieci od 8 lat i dorosłych;
Zapraszamy wszystkich miłośników sztuki plastycznej na warsztaty z podstaw techniki papier mâché, który tylko z pozoru wydaje się być materiałem niezbyt trwałym. W 1793 roku w Norwegii wykonano z niego cały kościół, który przetrwał aż 37 lat. A co wykonano w tej technice w Pałacu Radziwiłłów? Zdobienia, gzymsy, meble? Przekonaj się sam. Podczas warsztatów każdy z uczestników wykona ramę na obraz lub zdjęcie, który po pomalowaniu lub ozdobieniu techniką decoupage stanie się letnią ozdobą domu.
czas: 2 h
cena: 15 zł/os
 
26.08.2017, godz. 10:15
Kwiatowe jubilerstwo – roślinna biżuteria, zapraszamy dzieci od lat 8 i dorosłych;
Biżuteria floralna to biżuteria, której największym klejnotem są przede wszystkim kwiaty i drobne elementy pochodzenia roślinnego. Przykłady kwiatowego jubilerstwa: bransoletki, kolczyki, wpinki we włosy, opaski, butonierki, kolie, pierścionki, epolety, wisiorki i dowieszki, broszki, kolczyki, wianuszki. Z czego zrobiona jest biżuteria floralna? Z całych roślin lub ich elementów (w postaci świeżej lub preparowanej), a także z metalowych elementów biżuteryjnych, plecionek drucianych, koralików i innych dekoracyjnych dodatków. Podczas warsztatów każdy uczestnik wykona biżuterie kwiatową, którą zabierze do domu.
czas: 2-3 h
cena: 15 zł/os
 
Na wszystkie warsztaty obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc: edukacja@nieborow.art.pl, bądź tel.: (46) 838-56-35 wew. 215