Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Aktualności

NIEBORÓW. DZIEJE NIENAPISANE / wykład jubileuszowy prof. dr hab. Włodzimierza Lengauera

01-07-2015
Polski historyk starożytności, profesor zwyczajny w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, członek Wielkiej Loży Narodowej Polski.
Specjalista z zakresu historii starożytności, z głównym naciskiem na starożytną Grecję.Długoletni pracownik i wykładowca Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego.
Wykładał gościnnie na wielu uczelniach zagranicznych (m.in. w Niemczech i Francji).Członek Polskiego Towarzystwa Filologicznego, Polskiego Towarzystwa Historycznego.
Jest autorem licznych publikacji z zakresu historii starożytnej Grecji, uznanym specjalistą w badaniach nad grecką religią i kulturą. Należy do Polskiego Towarzystwa Filologicznego, Polskiego Towarzystwa Historycznego, Komitetu Głównego Olimpiady Historycznej, Komitetu Nauk o Kulturze Antycznej PAN.Prorektor Uniwersytetu Warszawskiego w latach 2008-2012; Redaktor Przeglądu Historycznego, Członek Polskiego Towarzystwa Filologicznego, PTH, Komitetu Głównego Olimpiady Historycznej, Komitetu Nauk o Kulturze Antycznej PAN; Członek Rady Redakcyjnej czasopisma Palamedes. A Journal of Ancient History.
W latach 1979-1981 otrzymał stypendium Fundacji im. Aleksandra von Humboldta (Uniwersytet w Trewirze). W 2014 otrzymał z rąk ambasadora Francji Order Palm Akademickich.
 
Wykład odbędzie się 4 lipca o godzinie 16.00 w Nowej Oranżerii.
 
 
 
Następne daty wykładów: 1 VIII, 5 IX, 3 X, 7 XI, 5 XII