Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Aktualności

Wakacje w Muzeum

30-06-2015
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zapraszamy na zajęcia wakacyjne:
 
4 lipca, Nieborów
godz. 10.00
 
" Orszak Królowej Róży" – dzieci w wieku 10-16 lat
W nieborowskim ogrodzie  jest mnóstwo kwiatów, warzyw, drzew ozdobnych i owocowych, które uprawiane są na ziemiach polskich od kilkuset lat . Za królową kwiatów uznawana jest róża i to właśnie jej poświęcimy zajęcia. Na podstawie starych spisów inwentarzowych będziemy badać, które  z roślin są najstarsze i spróbujemy wyobrazić sobie, jak wyglądał ogród dawniej. Przygotujemy też krótkie przedstawienie  w ogrodowym Amfiteatrze, oczywiście z roślinami w rolach głównych.
Koszt: 12 zł/os
 
 
18 lipca, Nieborów
godz. 10.00
„Tajemnice starej księgi” - dzieci w wieku 10-16 lat
Przygoda z książką może być niesamowitą podróżą po odległych czasach. Przekonacie się o tym podczas zajęć wakacyjnych. Na warsztatach dowiemy się jakie czynności wykonywał średniowieczny skryba, a jakie zadania należały do kancelisty. Zobaczycie, że odczytywanie średniowiecznego pisma nie jest trudne, jeżeli posiądzie się odpowiedni warsztat. Podczas zajęć zaprezentujemy najstarsze książki z nieborowskiej kolekcji, a w trakcie rozbudowanej części praktycznej zapewnimy ciekawą zabawę z odkrywaniem tajemnic starej księgi.
Koszt: 12 zł/os
 
 
1 sierpnia, Nieborów
godz. 10.00
" Drzewko Szczęścia do M2" – dzieci w wieku 8- 16 lat
Metoda uprawiania drzewek bonsai polega na miniaturyzowaniu drzew lub krzewów uprawianych w odpowiednio płaskich pojemnikach. Efekt ten jest uzyskiwany poprzez specyficzne przycinanie gałązek oraz odpowiednią pielęgnację. Podczas zajęć pokażemy jak uprawiać miniatury drzew i stworzyć namiastkę prawdziwego ogrodu.
Koszt: 12 zł/os
 
 
15 sierpnia, Nieborów
godz. 10.00
„Jak służba o dom książęcy dbała” – dzieci w wieku 6-10 lat
Posiadanie pałacu pełnego książek, obrazów, pięknych mebli wiązało się z zatrudnieniem dużej ilości osób, które dbały o ład i porządek. Na zajęciach dzieci poznają obowiązki służby oraz akcesoria niezbędne w ich codziennej pracy. Podczas zajęć uczestnicy nauczą się jak dbać o czystość i jak w prosty sposób utrzymać porządek we własnym domu. 
Koszt: 12 zł/os
 
 
29 sierpnia, Nieborów
godz. 10.00
„Wizyta Króla „  – dzieci w wieku 6-12 lat
Stanisław August Poniatowski był gościem w pałacu nieborowskim w 1784 roku. Temu wydarzeniu towarzyszyło iście królewskie powitanie przejawiające się w najdrobniejszych szczegółach. Wyuczone gesty, odpowiednie zachowanie oraz wykwintny strój stanowiły najważniejszą oprawę podczas wizyty monarchy.   Zapraszamy wszystkie dzieci na przygotowanie ceremoniału, któremu będzie towarzyszyć radość , zabawa i liczne niespodzianki.
Koszt: 12 zł/os
 
Na wszystkie zajęcia obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc:
46 838 56 35 wew.15