Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Linki

            Kup bilet online 

    Bilety online nie posiadają daty dziennej.
    Zakupiony bilet jest ważny do 31.10.2024 r.
Aktualności

Festiwal Ogrodniczy w Nieborowie

20-06-2023
Z inicjatywy Województwa Łódzkiego w dniu 24 czerwca 2023 r. na terenie ogrodu nieborowskiego odbędzie się Festiwal Ogrodniczy.
Wydarzenie realizowane jest w ramach zapoczątkowanego przez Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera w 2022 r. projektu pn. „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski”.
W trakcie Festiwalu zaplanowano kiermasz ogrodniczy, na którym będzie można nabyć sadzonki roślin oraz artykuły ogrodnicze i florystyczne.
Wśród wielu atrakcji Festiwalu, na szczególną uwagę zasługuje konferencja popularnonaukowa i część edukacyjna wzbogacona o emisję filmów przyrodniczych, przygotowanych przez Wytwórnię Filmów Oświatowych w Łodzi.
 
Aby z nostalgią powspominać czasy błogiego dzieciństwa, a najmłodszemu pokoleniu pokazać w co kiedyś bawili się ich rodzice i dziadkowie, organizatorzy zaplanowali strefę gier i zabaw dawnych. Tradycyjna gra w klasy czy podchody wspólnie z dziećmi lub wnukami, to gwarancja niezapomnianych wrażeń i wspaniały sposób na zacieśnienie rodzinnych więzi.
Koneserzy smaku będą mieli możliwość udziału w pokazach kulinarnych wraz z degustacjami potraw na bazie owoców i warzyw. Dla miłośników roślinnych kompozycji, przygotowano warsztaty
z zakładania ogrodu w szkle i tworzenia owocowo-warzywnych bukietów.
 
Wychodząc naprzeciw pasjonatom malarstwa, jednocześnie pragnąc uhonorować urodzonego w podłowickiej wsi Józefa Chełmońskiego, zorganizowany zostanie plener malarski poświęcony temu wybitnemu twórcy malarstwa realistycznego.
W trakcie wydarzenia zaplanowano również podsumowanie i przyznanie nagród w konkursie na projekt ogrodu „Zielona Architektura”. W konkursie oceniano zastosowanie niekonwencjonalnych rozwiązań łączących walory zabytkowe z otaczającą naturą.
 
Festiwal zwieńczony zostanie koncertem plenerowym - Preludium 24. Edycji Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”.
 
Dla ułatwienia przybycia na Festiwal, Łódzka Kolej Aglomeracyjna zapewnia bezpłatne przejazdy autobusami ze Skierniewic oraz z Łowicza, które są dostosowane do przyjazdów pociągów ŁKA  z Łodzi:
- Skierniewice - przy stacji PKP (ul. Dworcowa) odjazd o godz.16:15 oraz 17:25
- Łowicz Główny - przy stacji PKP (ul. Dworcowa) odjazd o 15:40 oraz o 17:05
Po zakończeniu Festiwalu przewidziane są również autobusy, które odjadą o godz.20:50 z przystanku autobusowego (Aleja Lipowa w Nieborowie) w kierunku Skierniewic oraz Łowicza. Powrót do Łodzi pociągami ŁKA możliwy ze Skierniewic.
Szczegóły na lka.lodzkie.pl
 
 
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Klimatu i Środowiska.
 
Szczegółowe informacje: