Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Przedszkola

Przedszkola/pakiet edukacyjny

Akademia Pana Kleksa w Nieborowie
Ambroży Kleks- bohater filmu nagrywanego w ogrodzie nieborowskim był niezwykłym profesorem. Nie uczył, ale jak mawiał wlewał olej do głowy swoim podopiecznym. Zapraszamy na nadzwyczajną lekcję z sekretami Pana Kleksa. 
Koszt: 18 zł/os. + bilet wstępu 
Czas: 1,5  h
Limit: 25 osób
 
Przy blasku świec 
Na warsztatach poznamy tajniki oświetlenia w minionych epokach. Własnoręcznie wykonamy świece  z pszczelego wosku.
Koszt: 22 zł/os. + bilet wstępu 
Czas: 1,5 h
Limit: 25 osób
 
Zabawy naszych przodków  
Nasi przodkowie, nie mając telewizji ani komputerów, poświęcali więcej czasu niż my na różnego rodzaju gry i zabawy towarzyskie. Jak bawili się nasi dziadkowie, pradziadkowie gdy byli małymi dziećmi? Jak bawiły się dzieci książęce w XVIII-XIX wieku? Na czym polegała zabawa w bule, ślepą babkę czy w krokieta? Zapraszamy na zabawy dawne na świeżym powietrzu. 
Koszt: 18 zł/os. + bilet wstępu 
Czas: 1,5-2 h
Limit: 25 osób
 
Myć się czy wietrzyć – czyli higiena na sucho
Historia higieny minionych stuleci jest zaskakująca i niebywale ciekawa. Odkryjemy jej tajniki i wykonamy mydła o oryginalnych kształtach i niepowtarzalnym zapachu. 
Koszt: 22 zł/os. + bilet wstępu 
Czas: 2 h
Limit: 25 osób
 
Jak tańczono przed wiekami
Sala Biała w Pałacu rodziny książęcej zawsze tętniła życiem. Ten, kto zamierzał bywać w towarzystwie, musiał wyuczyć się figur tanecznych. Taniec był bowiem środkiem kształtującym sposób bycia, zachowania i poruszania się. 
Podczas warsztatów uczestnicy przyswoją sobie tajniki tańca dworskiego. Następnie zaprezentują wybrany taniec z figurami . 
Koszt: 18 zł/os.+ bilet wstępu 
Czas: 1,5 h
Limit: 25 osób
 
Fascynująca podróż do świata drzew  
W czasie zajęć uczestnicy odbywają podróż do świata przyrody, aby poznać podstawowe gatunki drzew i krzewów występujących w nieborowskim Ogrodzie. Głównymi narzędziami do odkrywania ich tajemnic będą przede wszystkim uważny słuch,  wzrok, węch i dotyk. Zajęcia odbywają się w terenie.
Koszt: 13 zł/os. + bilet wstępu 
Czas: 1 h
Limit: 25 osób

Pierwsze kroki w muzeum

Kim byli mieszkańcy Pałacu w Nieborowie, czym się zajmowali? W których salach mieszkał pan domu, a w których pani domu? Wszystkie te sekrety zostaną wyjawione podczas krótkiej lekcji historii dla najmłodszych. Zapraszamy dzieci  na spacer po wnętrzach Pałacu.

Koszt: 13 zł/os. + bilet wstępu 

Czas: 1 h

Limit: 25 osób

 
 
Przed dokonaniem rezerwacji prosimy o zapoznanie się z  regulaminem: