Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Szkoły średnie

Szkoły średnie

Niezwykłe dzieje Biblioteki Nieborowskiej i jej znaki własnościowe
Podczas zajęć zapoznamy się ze znaczeniem wyrazu Exlibris oraz z rodową historią Biblioteki Radziwiłłów. Obejrzymy ciekawą prezentację różnorodnych znaków, następnie przystąpimy do wykonania własnych Exlibrisów.
Koszt: 18 zł/os. + bilet wstępu
Czas: 1,5 h
Limit: 25 osób
 
Majątek ziemski – rodzinne przedsiębiorstwo wielobranżowe 
Dobra książęce to nie tylko Pałac. To także pola, stawy, lasy, folwarki, stajnie oraz cały sztab podwładnych. Wszystkim tym – niczym wytrawny menadżer – zarządzał książę. Na lekcji dowiemy się, jak zorganizowana była praca w majątku nieborowskim na przełomie XVIII i XIX wieku.
Zorganizujemy turniej z nagrodami, połączony z poszukiwaniami w terenie za pomocą mapy. Każdy z uczestników – jako rządca, ogrodnik lub inny książęcy pracownik – otrzymuje zadanie do wykonania, aby później wykazać się zdobytą wiedzą.
Koszt: 18 zł/os. + bilet wstępu
Czas: 2 h
Limit: 25 osób
 
Przy blasku świec 
Na warsztatach poznamy tajniki oświetlenia  w minionych epokach. Własnoręcznie wykonamy świece  z pszczelego wosku.
Koszt: 22 zł/os. + bilet wstępu 
Czas: 1,5 h
Limit: 25 osób
 
Niezwykłe właściwości zwykłych roślin 
(Zajęcia odbywają się w miesiącach maj- wrzesień)
Rośliny towarzyszą człowiekowi od zawsze. Tak bardzo przywykliśmy do ich  obecności wokół nas, że czasami nie zauważamy ich wyjątkowości i piękna. Podczas zajęć uczestnicy nauczą się rozpoznawać podstawowe gatunki kwiatów i ziół, a także poznają historie, tajemnice i smaki, które nie są wszystkim znane. Zwieńczeniem zajęć będzie stworzenie własnej herbatki ziołowo - kwiatowej.
Koszt: 18 zł/os. + bilet wstępu 
Czas: 1,5 h
Limit: 25 osób
  
Tajemnice Ogrodu księżnej Heleny (lekcja odbywa się w Ogrodzie w Arkadii)
Helena Radziwiłłowa była założycielką wspaniałego ogrodu angielskiego w Arkadii. Ta zacna dama stworzyła na piaskach Mazowsza fragment antycznego świata. Proponowana przez nas lekcja będzie opowieścią o budowlach, których już nie ma, połączoną z odczytywaniem inskrypcji ogrodowych. Prowadzący odkryje przed uczestnikami tajemnice arkadyjskiego założenia.
Koszt: 13 zł/os. + bilet wstępu 
Czas: 1,5 h
Limit: 25 osób
 
Fascynująca podróż do świata drzew  
W czasie zajęć uczestnicy odbywają podróż do świata przyrody, aby poznać podstawowe gatunki drzew i krzewów występujących w nieborowskim Ogrodzie. Głównymi narzędziami do odkrywania ich tajemnic będą przede wszystkim uważny słuch,  wzrok, węch i dotyk. Zajęcia odbywają się w terenie.

Koszt: 13 zł/os. + bilet wstępu 

Czas: 1 h

Limit: 25 osób

 

Z wizytą u książąt Radziwiłłów 

Na zajęcia zapraszamy w szczególności tych, którzy ciekawi są, w jaki sposób funkcjonowano na co dzień we wnętrzach Pałacu nieborowskiego. Wędrówka po dawnym domu książęcym będzie doskonałą okazją, aby poznać ród Radziwiłłów. Ciekawostki z życia domowników nieborowskiej rezydencji z pewnością przekonają uczestników zajęć, że byli to ludzie z krwi i kości. 

Koszt: 13 zł /os. + bilet wstępu

Czas: 1 h

LImit: 25 osób

 

Przed dokonaniem rezerwacji prosimy o zapoznanie się z  regulaminem: