Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Aktualności

Koncert w Salonie Czerwonym/22 maja, godz. 18.00

19-05-2016
Już w najbliższą niedzielę o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne spotkanie muzyczne. Tym razem usłyszymy kompozycje Pauliny Załubskiej - "Refleksy światła” na sopran, fortepian i warstwę elektroniczną oraz "Cykl pieśni" zainspirowany twórczością Bolesława Leśmiana.
Utwór Refleksy światła na sopran, fortepian i warstwę elektroniczną został skomponowany na zamówienie Stowarzyszenia Polskich Artystów w ramach programu Kolekcje – priorytet Zamówienia kompozytorskie, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. Prawykonanie odbyło się 7 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół Muzycznych im. I. Paderewskiego w Białymstoku. Utwór jest nietypowym cyklem pieśni bez słów, których ideą przewodnią jest odzwierciedlenie natury dźwięku oraz jego właściwości fizycznych. Głos sopranowy nawiązuje do refleksów świetlnych, których symboliczna treść nie stanowi konkretnej opowieści, a staje się jedynie inspiracją do stworzenia specyficznej sieci emocji muzycznych oraz ekspresji.
Cykl pieśni zainspirowany twórczością Bolesława Leśmiana daje dużo możliwości interpretacyjnych, zarówno w warstwie kompozycyjnej, jak i wykonawczej. Wokalistka, śpiewając, jednocześnie za pomocą gestów i ruchów rękami będzie rozpoczynać różnego rodzaju procesy dźwiękowe. Odtwarzane dźwięki będą stanowić niejako alter ego sopranistki, towarzyszące śpiewaczce podczas wykonywania utworu. Stworzy to możliwość poszerzenia skali, kształtowania barwy oraz przestrzeni dźwięku, a także śpiewu polifonicznego.
 
Olga Rusin - sopran
Wojciech Świętoński - fortepian
 
Serdecznie zapraszamy!
22 maja, godz. 18.00
Pałac w Nieborowie/Salon Czerwony
WSTĘP WOLNY