Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Aktualności

Majówka w Muzeum w Nieborowie i Arkadii

28-04-2014

Serdecznie zapraszamy na Majówkę do Muzeum w Nieborowie i Arkadii. Najważniejszym wydarzeniem będzie otwarcie Starej Oranżerii, do tej pory niedostępnej dla zwiedzających. Jeżeli pogoda dopisze, zapraszamy na rodzinne piknikowanie, zarówno w Ogrodzie nieborowskim, jak i arkadyjskim. Dla dzieci przygotowano warsztaty plastyczne, które urozmaicą pobyt w Muzeum.

 

1 maja, godz. 14.00

„Higiena wieków minionych”

Zapraszamy na wspólną wędrówkę, podczas której wspólnie odkryjemy tajniki wytwarzania specyfików kosmetycznych, które w XVIII wieku służyły do kąpieli i mycia, dowiemy się jakich pachnideł używały damy i jak dbano o higienę. W ramach warsztatów każdy może stać się artystą. Uczestnicy zaprojektują i wykonają własne mydło, które zabierą ze sobą do domu.

Koszt 20 zł od uczestnika

Wiek: 10-12 lat

 

2 maja, godz. 14.00

„Kubki, kubeczki, talerzyki, filiżaneczki…”

Herbata, kawa czy gorąca czekolada zdecydowanie lepiej smakują, gdy podawane są w wykwintnych, ręcznie wykonanych naczyniach. Dowiemy się o etapach wytwarzania naczyń ceramicznych, najpiękniejszych ich formach i dekoracjach, najsłynniejszych i najstarszych wytwórniach, które je produkowały. Następnie samodzielnie, przy pomocy profesjonalnych farb naszkliwnych przyozdobionych własny kubek, filiżankę lub inne naczynie. Pomalowane przedmioty będzie można- po wypaleniu w piecu ceramicznym na drugi dzień- zabrać do domu.

Koszt 20 zł od uczestnika

Wiek: 8 -12 lat

 

3 maja, godz. 14.00

„Gry i zabawy w XVIII i XIX wiecznym Pałacu”

Zapraszamy wszystkie dzieci w podróż do przeszłości, gdzie będą poznawały i czynnie uczestniczyły w zabawach i grach XVIII i XIX wiecznych. Na wszystkich uczestników czeka niezapomniana przygoda w strojach z epoki. Dzieci własnoręcznie wykonają kultową „ZOŚKĘ” do gry, której historia sięga czasów międzywojnia. Koszt 20 zł od uczestnika Wiek: 6-12 lat 4 maja, godz. 14.00 „Zabytki – zbytki, czyli zabawa z historią” Niecodzienne oprowadzanie, które stanie się prawdziwą zabawą z historią! W ramach zajęć proponujemy wspólne zwiedzanie Pałacu, a później grę w kalambury, która pozwoli utrwalić najistotniejsze wiadomości o zabytkach nieborowskich.

Koszt 12 zł od uczestnika

Wiek: 8 – 12 lat

 

Na wszystkie zajęcia dla dzieci obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc: [email protected] lub tel. 46 838 56 35 wew.15

Zajęcia odywać się będą w Nieborowie.