Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Linki

            Kup bilet online 

    Bilety online nie posiadają daty dziennej.
    Zakupiony bilet jest ważny do 31.10.2024 r.
Aktualności

PAŁAC RADZIWIŁŁÓW W KADRZE - Koncert Wojciech Gogolewski Trio

28-07-2016
Muzeum w Nieborowie i Arkadii wraz z Wójtem Gminy Nieborów zapraszają na koncert "PAŁAC RADZIWIŁŁÓW W KADRZE"  w ramach festiwalu Kolory Polski, organizowanego przez Filharmonię Łódzką.
 
Na scenie plenerowej wystąpi Wojciech Gogolewski Trio w składzie: Wojciech Gogolewski - fortepian, Paweł Pańta - bas, Adam Lewandowski - perkusja
 
Koncert odbędzie się 6 sierpnia (sobota) o godz.19.00 na dziedzińcu północnym Pałacu Radziwiłłów.Wstęp wolny.
 
Pałac w Nieborowie, jedna z najokazalszych rezydencji magnackich w Polsce, jest celem wycieczek rzeszy turystów z całego kraju i z zagranicy. Mało który zwiedzający jednak wie, że właśnie tu, w nieborowskim pałacu i jego okolicach, realizowano zdjęcia do tak znanych seriali, jak „Lalka” w reżyserii Ryszarda Bera czy „Chłopi” Jana Rybkowskiego. Filmowano tu także klasykę polskiego kina – „Lotną” i „Popioły” Andrzeja Wajdy. W ostatnich latach budynek był również rezydencją biskupa w popularnym serialu „Ojciec Mateusz”. Podczas koncertu „Kolorów Polski” melodie z wielu słynnych polskich produkcji przypomni słuchaczom Wojciech Gogolewski (i jego jazzowe trio) – którego festiwalowa publiczność być może pamięta z ubiegłorocznego koncertu w Zelowie. Wojciech Gogolewski urodził się w Zgierzu, ukończył liceum muzyczne w Łodzi i Wydział Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Znakomicie spisuje się zarówno jako lider swoich zespołów, m.in. „No Smoking” czy „Kwartet Wojciecha Gogolewskiego”, jak i w roli sidemana. Jest cenionym muzykiem studyjnym, kompozytorem i aranżerem – pisze m.in. dla Mieczysława Szcześniaka, Haliny Frąckowiak, Michała Bajora. Był autorem instrumentacji na orkiestrę utworów Fryderyka Chopina do filmu Jerzego Antczaka „Chopin – pragnienie miłości”. Zilustrował muzycznie kilkadziesiąt przedstawień teatralnych. Jeden z ostatnich projektów Gogolewskiego to „Medytacje wiejskiego listonosza jazzowego” – znane piosenki Skaldów opracowane na jazzowe trio instrumentalne.
W programie festiwalowego koncertu znajdą się melodie z polskich filmów oraz seriali, m.in. „Lalka”, „Chłopi”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Ojciec Mateusz”.