Niniejszy serwis wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Aktualności

Warsztaty bożonarodzeniowe

01-12-2015
Szanowni Nauczyciele,
Muzeum w Nieborowie i Arkadii pragnie zaprosić dzieci ze szkół podstawowych oraz gimnazjów na warsztaty muzealne związane z przygotowaniem dekoracji bożonarodzeniowych 
(do wybory 3 tematy poniżej)
koszt zajęć to 20 zł/od osoby 
Muzeum zapewnia wszelkie materiały plastyczne, po zajęciach dzieci zabierają ze sobą wykonane ozdoby.
 
 
Drodzy Rodzice,
indywidualne warsztaty dla dzieci odbędą się 19 grudnia o godz. 10.00. Jak zawsze, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc. 
koszt zajęć 20 zł/od osoby
 
 
więcej informacji:
46 838 56 35 wew.15
 
 
"Młody florysta czyli, jak zrobić ozdoby choinkowe w stylu retro"
Podczas zajęć chcielibyśmy przypomnieć, jakie ozdoby choinkowe wykonywano 1oo lat temu. Jakich używano wówczas materiałów, czy były one dostępne dla każdego? Udekorujemy choinkę tak, jak robiono to kiedyś, za czasów naszych pradziadków. Na zajęciach wykorzystamy wyłącznie materiały naturalne - papier, słomę i opłatki.
 
"Młody florysta, czyli jak zrobić osobistą choinkę"
Nikt chyba nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia bez choinki. Te tradycyjne, ze światełkami i bombkami już niedługo pojawią się w naszych domach. Podczas zajęć przygotujemy miniatury choinek, które zmieszczą się w małym pokoiku, na biurku lub na świątecznym stole. Aby przygotować taką wersję choinki użyjemy nici, koralików, guziczków, siatki drucianej oraz kleju. Zapewniamy, że efekt będzie zdumiewający.
 
"Młody florysta, czyli co zrobić, gdy nie ma miejsca na choinkę"
Na terenie Polski zwyczaj ubierania choinek rozpowszechnił się w XIX wieku. Od tego czasu choinka stała się symbolem świąt Bożego Narodzenia . Dziś, wystrój świąteczny uzupełniają także bogato dekorowane stroiki, które z łatwością można przygotować ze świec, bombek, szyszek, kokardek, gałązek drzew iglastych oraz suszonych owoców. Wykorzystując te materiały, dzieci podczas zajęć wykonają własne stroiki świąteczne.